Darbas NorvegijojeBe kategorijosDarbas Londone

Didžioji Britanija – populiariausia valstybė tarp darbo svetur ieškotojų. Kalba daugiau mažiau girdėta visiems, daug kam netgi teko jos mokytis mokykloje. Giminaičių ar pažįstamų, kurie galėtų padėti įsikurti svečioje valsybėje, čia taipogi rasti gali daugelis. Didžiosios Britanijos sostinė Londonas – daugiamilijoninis miestas, tad ir darbo vietų čia daug, įsidarbinimo galimybės didelės net ir neturint kažkokios patirties ar nemokant anglų kalbos. Ne veltui būtent Londonas ir vilioja daugelį laimės ieškotojų.

Darbas Londone

Atlyginimai

Visų pirma, ko čia tikėtis? Ne paslaptis, kad dauguma atvykėlių Londone savo karjerą pradeda nuo minimalių atlyginimų. Šiuo metu jis siekia apie 9 eurus už valandą (išmokamas, žinoma, Didžiosios Britanijos svarais sterlingais), per mėnesį tai gaunasi apie 1440 eurų į rankas. Palyginus su lietuvišku minimaliu atlyginimu, tai, žinoma, daug. Bet apie pragyvenimą kiek vėliau.

Kodėl Londonas? Pagrindinė priežastis – jau minėta darbų gausa. Londone yra beveik 9 milijonai gyventojų, miestas didžiulis, darbų gausa čia taip pat didžiulis. Nieko keisto, kad tokiame ekonomikos katile ir darbo vietos keičiasi dažnai, kasdien atsiranda šimtai ar tūkstančiai naujų, dingsta senosios, tačiau visuomet jūsų kam nors reikia. Darbą čia susirasti tikrai nesunku, tereikia nepagailėti energijos. Būtent tuo Londonas ir išsiskiria iš atokesnių Didžiosios Britanijos miestų, kur darbo rinka gerokai skurdesnė, darbo paieškos gali gerokai užtrukti.

Pragyvenimas

Pragyvenimas Londone. Pakalbėjus apie didžiules algas, reikia nepamiršti ir išlaidų. O čia jau daug ką pasako faktas, kad Londonas šiemet pripažintas trečiu pagal brangumą miestu pasaulyje. Tikrai taip, visame pasaulyje. Dirbant už minimalų atlyginimą ir svajoti apie viso buto nuomą būtų pernelyg naivu. Na, nebent jūs pasiryžę kasdien keturias ar šešias valandas paskirti vien kelionei į ir iš darbo. Daugelis mažai uždirbančių Londone gyvena po viena, du ar net daugiau žmonių kambaryje, paprastai penkiese ar aštuoniese dalinasi viena virtuve bei vonios kambariu, ir netgi taip gyvendami už nuomą pakloja daugiau netoli pusės atlyginimo.

Darbas Londone

Išlaidos transportui – taip pat labai opi gyvenimo Londone problema. Jums pasisekė, jei darbą galite pasiekti pavyzdžiui dviračiu. Taip pat pasisekė, jei nereikės turėti visoms zonoms skirto mėnesinio bilieto. Paprastai transporto paslaugoms, taip vadinamam „Oysteriui“ išleidžiama apie 180 – 200 svarų per mėnesį – maždaug 270 eurų. Reikės kirsti mažiau zonų, atsieis pigiau, jei važiuosite toli – dar gerokai brangiau. Nieko keisto, kad daugelis, ieškodamas daro, labai atsižvelgia ir į jo vietą būsto atžvilgiu. Tiesa, nereikia pamiršti, jog vis tiek tris valandas kasdien transporte teks praleisti.

Darbai Londone

Kokie populiariausi darbai Londone tarp naujų atvykėlių? Vienas paprasčiausiai gaunamų darbų – tai skrajučių platinimas. Tokį darbą siūlo daugelis įdarbinimo agentūrų, jame nereikalaujama kalbos mokėjimo. Tačiau darbas sunkus, jame ne visada pavyksta ir tą taip trokštamą minimalų atlyginimą užsidirbti, tad darbuotojų čia reikia nuolat.
n24-600x65

Taip pat plačiai paplitęs darbas automobilių plovyklose. Tokiame didžiuliame mieste plovyklos – ytin dažnas reiškinys, darbuotojų vienoje ar kitoje valykloje paprastai trūksta nuolat. Atlyginimas vėl gi minimalus, darbas sunkus – beveik visą laiką ant kojų. Žiemą gana šalta, vis tik taškytis vandeniu tenka dažniausiai lauko ar beveik lauko sąlygomis. Vis tik pagrindinis privalumas – greitis įsidarbinimas – daug ką atperka.

Daugelis vyrų bando gauti darbą statybose. Tam dažniausiai padeda pažintys – giminaičiai, draugai ar šiaip pažįstami, dirbantys Londone seniau ir galintys jus rekomenduoti. Statybose paprastai ir algos jau šiek tiek didesnės, net pagalbiniams darbuotojams leidžiama užsidirti kiek daugiau nei minimumą.

Darbas Norvegijoje

Tarp moterų, ką tik atvykusių dirbti į Londoną, bene populiariausios yra valytojos pareigybės. Paprastai viešbučiuose, kur tenka dirbti didžiuliais tempais ir už minimalų atlyginimą. Tačiau juk dirbti į Londoną ir keliaujama. Dažnai moterys savo karjerą Didžiojoje Britanijoje pradeda ir nuo indų plovimo įvairiose kavinėse bei restoranuose.

Kiek geriau pramokus anglų kalbą atsiveria nebe visas aptarnavimo sektorius – galite būti padavėju, barmenu, kur ir užsidirbti galimybės didesnės. Čia ir atlyginimai paprastai būna kiek aukštesni nei minimalūs, ir prisideda įvairūs arbatpinigiai bei priedai.

Periferija?

Darbai fabrikuose ar ūkyje Londone ar jo apylinkėse – retenybė. Vis tik tai miestas, didžiulis miestas, ir pramonė telkiasi jo periferijose. Besidomintys būtent fabrikais ar žemės ūkių turėtų labiau dėmesį kreipti į mažesnius Londono miestus. Pavyzdžiui, Liverpulyje gana daug įvairių gamyklų, na o prijaučiantiems ūkininkavimui tiks ir pats mažiausias kaimelis, svarbu, kad jame būtų ūkininkas, kuriam reikia jūsų pagalbos.

Darbas Norvegijoje

Darbas ir gyvenimas mažesniuose Didžiosios Britanijos miestuose bei miesteliuose paprastai gerokai mažesnių išlaidų ir transportui, ir nuomai, galima gyventi erdviau, geresnėmis sąlygomis. Tačiau čia darbo vietų mažiau, darbo paieškos užtrunka ilgiau. Taip pat yra ir paprastų gyvenimiškų trūkumų – bus ir mažiau pramogų, galbūt sunkiau bus susirasti bendraminčių.