Norvegija – 6 pagal dydį šalis Europoje. Tai šiauriausia Europos šalis, kurioje yra ir dažnai šiauriausiu Europos tašku vadinamas Nordkapas (nors faktiškai tai nėra tiesa). Norvegija garsėja savo stipria ekonomika, naftos ir žuvies pramone, aukštu ekonomikos lygiu, bet tuo pačiu ir didelėmis produktų kainomis. Norvegija – vienas iš populiariausių Europos šalių, į kurias važiuoja uždarbiauti ar geresnio gyvenimo ieškoti lietuviai ir kiti rytų Europos gyventojai.

Norvegija

Svarbiausi Norvegijos miestai – Oslas, Bergenas, Stavangeris, Trondheimas, tarp lietuvių populiarus ir Alesundas (Olesiundas). Oslas – šalies sostinė, turinti beveik 700 000 gyventojų, Norvegijos ekonomikos ir valdžios centras. Bergenas garsėja kaip tarptautinis akvakultūros, laivininkystės ir naftos pramonės centras. Taip pat garsėja ir dideliu lietaus kiekiu. Stavangeris – trečias pagal dydį Norvegijos miestas, pastaruoju metu sparčiai augantis. Kaip ir Bergenas, žinomas dėl naftos pramonės. Dažnai Stavangeris minimas kaip Europos naftos sostine. Trondheimas – garsėja universitetu ir institucijomis orientuotomis į technologijas. Geriausio miesto išskirti negalima. Vieni dideli, pilni pramogų, kitų privalumai tie, jog jie yra ramesni ir arčiau gamtos.

Norvegija

 

Pagalvojus apie Norvegijos gamtą, dažnam prieš akis iškyla kalnų ir fiordų vaizdai – ir iš tų – visa šalis išraižyta kalnais ir fiordais, o aplink ją išsidėsčiusios akmeninės salos, salelės. Žinoma, šiame įvairiame reljefe slepiasi ir gausybė kalnų upelių, galima rasti ir nemažų ledynų, taip pat traukiančių akį. Norvegijoje yra beveik 300 kalnų, aukštesnių kaip 2 kilometrai, o aukščiausias siekia beveik 2.5 kilometro aukštį. Įdomu tai, jog kai kurie miestai įsikūrę tiesiog kalnų apsuptyje. Pavyzdžiui, Bergenas – šį supa net septyni kalnai. Tiesa, neaukšti, apie 600 metrų, bet norint į tokį užlipti net nereikia važiuoti už miesto. Užtenka paeiti porą kilometrų nuo miesto pakraščio ir jau galėsite apžvelgti Bergeną iš viršaus. Žinoma, esant tokioms kalnuotoms vietovėms, o dar ir jūros įtakai, orai dažnai Norvegijoje būna nepastovūs ir lietingi.

Maistas Norvegijoje

Daug kas, atvykęs gyventi į Norvegiją, skundžiasi tuo, jog maisto kokybė čia prasta. Dažnai maistas nėra šviežias ir itin skanus. Be to, pasirinkimas dažniausiai nėra didelis – čia nerasite galybės skirtingų produktų. Taip pat nerasite įprastų Lietuvoje varškės sūrelių ar pačios varškės, ką jau kalbėti apie juodą duoną. Be to, maisto kainos maždaug 4 – 5 kartus didesnės nei Lietuvoje. Gyvenant Norvegijoj teks susitaikyti su tuo, jog galite  nerasti mėgstamų produktų ir reikės pratintis prie vietinio maisto.

 

Norvegija

Transportas

Norvegijoje yra gausu oro uostų. Vien aplink Oslą jų yra netgi 3! Na o iš viso Norvegijoje yra daugiau kaip 50 oro uostų. 8 iš jų – tarptautiniai. Tai užtikrina patogų ir greitą susisiekimą tiek šalies viduje, tiek ir išorėje. Norvegija yra išties didelė, taigi skrendant lėktuvu susitaupo ir laiko ir kartais pinigų, lyginant su važiavimu automobiliu. Be to, esant tokiai gausybei oro uostų, užtikrinamas susisiekimas net su nuošaliausiomis šalies vietomis – Lofotenų salomis, Nordkapu ir net Svalbardo sala. Deja, norint patekti į vieną iš atokesnių regionų, teks nusiteikti skrydžiui su persėdimais – ne visi lėktuvai skrenda visomis kryptimis.

 

Norvegija

Be oro transporto po Norvegiją galima keliauti autobusais ir traukiniais. Dauguma traukinių šalyje yra nauji, patogūs. Kai kurie traukiniai važiuoja gana ilgai (pvz. Oslas – Bergenas – 7 valandos!), bet jų maršrutai dažnai būna išties įspūdingai. Važiuodami iš Oslo į Bergeną turėsite gausybę laiko pasimėgauti Norvegijos kraštovaizdžiu. Beje, tai gana populiarus maršrutas. Kaip jis atrodo gyvai, galite pažiūrėti čia. Traukiniu patariama naudotis norint įveikti gana neilgus atstumus – iki kelių šimtų kilometrų. Ilgesnius atstumus važiuoti traukiniu užtruks nemažai laiko. Autobusai dažnai važiuoja maždaug tiek pat laiko kiek traukiniai. Žinoma, tai priklauso ir nuo vietovės. Kalnuotoje vietovėje autobusas bus lėtesnis už traukinį. Be to, važiavimas traukiniu yra patogesnis. Bilietų kainos per daug nesikandžioja – kartais galima rasti 300 kilometrų kelionės bilietą ir už 10 eurų (pigiau nei iš Vilniaus į Klaipėdą!). Kiekviena transporto priemonė turi savų privalumų, tad keliaujant reikia atsižvelgti į kelionės laiką, persėdimus, bei Norvegijos gamtos vaizdus atsiveriančius pro langą.
n24-600x65

Lankytinos vietos

Didžiausia Norvegijos lankytina vieta – tai jos gamta. Dažniausiai į Norvegiją keliaujama dėl jos fiordų, kalnų, upių ir krioklių. Tai viena gražiausių šalių Europoje. Kalbant konkrečiau, iš gamtos paminklų verta aplankyti Preikestoleną – didžiulę uolą iškilusią virš fiordo. Kas tai yra ir kaip ten nusigauti plačiau galite paskaityti čia. Netoli yra Kjerag‘as – akmuo, įstrigęs tarp uolų, ant kurio mėgsta nusifotografuoti drąsesni turistai. Taip pat Norvegijos žymus ir Nordkapas – oficialiai šiauriausia Europos vieta. Čia dažnai būna vėjuota, tad lankantis reikia pasirinkti tinkamą aprangą. Žinoma, nepamirškime ir Lofotenų salų grožio – raudonai balti namukai ir nedidelės akmeninės salos – taip pats populiarus kelionės tikslas. Svalbardas – atoki sala, čia patekti sunkiai, bet verta. Sakoma, kad Svalbarde baltųjų meškų gyvena daugiau nei žmonių. Na o be gamtos paminklų, žinoma, verta užsukti ir į didesnius Norvegijos miestus. Tarp jų jau minėti Oslas, Bergenas, Stavangeris, taip pat verta pamatyti Tromsą, su nuostabiu tiltu, vedančiu į miestą, taip pat įdomus miestas – Kirkenes, įdomus tuo jog yra už poliarinio rato, tad čia galima tiek patirti poliarinę dieną, tiek pamatyti šiaurės pašvaistę; Bodo – garsėjantis aviacijos muziejumi.

 

Norvegija

Būnant Osle, turbūt įdomiausia aplankyti įvairius miesto muziejus, menančius visos šalies istoriją. Norvegija, kaip ir visa Skandinavija – vikingų tėvynė. Tad jų istorijai didžiausias dėmesys ir skiriamas. Osle yra vikingų laivų muziejus, kur ne tik rekonstruoti jų laivai, bet ir dalis autentiško laivo, įvairūs buities rakandai. Nepamirškime, kad vikingai dar gerokai prieš Kolumbą buvo pasiekę Šiaurės Ameriką, tad pamatyti jų istorijos artefaktus išties įdomu.

Bergenas bene labiausiai garsėja savo senamiesčiu – Brygenu. Mediniai namai, ne kartą kentėję nuo gaisrų, bet atstatyti pagal senąsias technologijas mena senus laikus, kuomet Bergenas klestėjo kaip prekybininkų miestas. Ir šiame mieste yra įvairių muziejų, pasakojančių krašto ir visos šalies istoriją. Miesto apylinkėse siūlomos įvairios aktyvios pramogos gamtoje, pradedant paprastais pasivaikščiojimais ir baigiant plaukimu srauniomis kalnų upėmis.

Norvegija – patogi šalis važiuojant uždarbiauti. Čia nesunku atvykti, o darbo užmokesčiai dideli. Šalis turi tiek pliusų tiek minusų, tad ar norite keliauti čia, ar  Britaniją, ar Daniją – jūsų pasirinkimas. Tiesiog reikia viską pasverti ir apsispręsti, kuri šalis jums priimtinesnė.

Norvegijos žemėlapis

Trumpas video su gražiausiais Norvegijos vaizdais