Darbas NorvegijojePatarimaiDarbas Danijoje

Danija – dar viena skandinavų valstybė, patraukianti dėmesį tuomet, kai susimąstome apie laimės paieškas užsienyje. Ne veltui laimės – pagal kai kuriuos tyrimus Danijos vaikai laikomi laimingiausiais pasaulyje. Kita vertus, šioje šalyje ir vieni didžiausių mokesčių Europoje, pragyvenimo lygis aukštas, tad prieš keliaujant čia gyventi verta gerokai pastudijuoti tiek galimus atlygius, tiek ir numatomas išlaidas.

Atlyginimai Danijoje

Atlyginimais Danija netgi lenkią taip populiarią Norvegiją – vidutinė alga Danijoje siekia apie 4000 eurų. Žinoma, nemokant kalbos ir neturint specifinių įgūdžių, teks dirbti už gerokai mažesnes sumas. Dauguma imigrantų, dirbančių nekvalifikuotą darbą, gauna apie 8 – 9 eurus už valandą į rankas. Per mėnesį susidaro visai apvali sumelė – apie 1300 – 1400 eurų. Nemažas privalumas ir tas, jog dažnai būna galimybė dirbti viršvalandžius, tiek dirbant fabrikuose, tiek ir ūkiuose.
n24-600x65

Pramokus danų kalbą (kuri tikrai panaši į vokiečių), turint pažįstamų Danijoje, kurie galėtų jus parekomenduoti, bei esant tam tikrų sričių specialistais, laisvai galima siekti ir vidutinės daniškos algos – minėtų 4000 eurų. Tiek jau į rankas gauna medikai, programuotojai ir panašūs specialistai.

Darbas Danijoje

Pragyvenimas Danijoje

Dauguma Danijoje dirbančių lietuvių čia atkeliauja per įvairias įdarbinimo agentūras, kurios suteikia ir būstą. Tai bene pigiausias būdas šioje šalyje turėti gyvenamąją vietą. Lova ir dalis kambario kainuoja nuo maždaug 200 eurų per mėnesį. Kartais yra galimybė gauti ir nemokamą arba dar pigesnę vietą gyventi, dažniausiai dirbant ūkyje. Tačiau tai – greičiau išimtis, tam reikia didelės sėkmės. Dirbant už minimalų, apie 1400 eurų atlyginimą, svajoti apie buto nuoma būtų kiek drąsoka. Nors viskas įmanoma. Nedidelių butų nuomos kainos mėnesiui prasideda maždaug nuo 500 eurų.

Maisto kainos šioje šalyje ženkliai aukštesnės nei Lietuvoje, nors ir čia galima tam tikrų kategorijų produktų, kurių kainos labai stipriai nesiskiria. Vis tik daugelis sezoninių darbininkų stengiasi maistu apsirūpinti dar Lietuvoje, kad išlaidų Danijoje būtų kuo mažiau. Jei nuspręsite gyventi Danijoje, teks susitaikyti ir su jos maisto kainomis, tačiau tuomet nereiktų taikytis minimalaus atlyginimo, siekti daugiau.

Darbai Danijoje

Populiariausi darbai Danijoje nekvalifikuotiems, kalbos nemokantiems imigrantams labai panašūs kaip ir kitose šalyse. Visų pirma tai sezoniniai ūkiai, pamėgti tarp tenorinčių užsidirbti, bet nesiruošiančiu persikelti į Daniją. Pastovesnių darbų ieškotojai taikosi į įvairius fabrikus – daržovių, žuvies, mėsos apdirbimo. Tenka dirbti ir apdorojant žaliavas bei produkciją, tiek ir prie pakavimo linijų, surinkimo sandėliuose.

Darbai Danijoje

Gana populiarūs ir įvairūs valymo darbai. Viešbučius, biurus aptarnaujančios įmonės noriai priima sąlyginai pigiai sutinkančius dirbti imigrantus. Verta pažymėti, kad tokie darbai galimi pagrinde didžiuose miestuose, pavyzdžiui sostinėje Kopenhagoje. Būsto nuoma Kopenhagoje bus ženkliai aukštesnė nei vieta bendrabutyje fabriko darbininkui, tad tą reikia gerai pasverti. Kita vertus, dirbant Kopenhagoje ir po truputi pramokus kalbą galima pasidairyti gerokai plačiau – tai didelis miestas, kuriam nuolat reikia įvairių profesijų ir įvairių sugebėjimų žmonių, karjeros galimybės išties neblogos.

Sezono metų dirbantiems ūkiuose (daržovių, braškių, o taip pat ir pavyzdžiui kiaulininkystėje) verta nusiteikti, jog kartais darbo diena gali trukti ilgiau nei įprastas aštuonias valandas. Sezono įkarštyje darbų čia netrūksta, tad viršvalandžiai – įprastas dalykas. Retai kada jie būna apmokestinami papildomai, bet dažniausiai niekas neatsisako galimybės padirbti keliomis valandomis ilgiau už tą patį 9 eurų per valandą tarifą. Būtent dėl to ūkiai ir mėgstami sezoninių darbininkų. Jie čia atkeliauja dviem – trims mėnesiams, sunkiai padirba po keliolika valandų per parą ir už gautą algą gali ženkliai pasigerinti gyvenimą Lietuvoje iki kito sezono.

Tačiau net ir būnant paprastu fabriko darbininku ar braškių skynėju nereikėtų atmesti galimybės pasimokyti danų kalbos ir siekti kažko daugiau. Išmokus vietinę kalbą šioje šalyje daug platesnės tiek karjeros, tiek ir atlyginimų galimybės. Tas, beje, galioja ir ko gero visoms kitoms šalims, į kurias taip populiaru važiuoti uždarbiauti.