Darbas NorvegijojePatarimaiDarbas Norvegijoje 2020
Darbas Švedijoje

Emigracija – vis dažnesnė lietuvių pasirenkama gyvenimo kryptis. Tikrai ne tik todėl, kad pasaulyje kažkur maistas skanesnis ir galimybės platesnės, o todėl, kad migracijos galimybės paprasčiausiai yra įmanomos ir tikra neverta jų ignoruoti, kai kiekvienas gali sau leisti gyventi taip, kaip visada norėjo.

Norvegija yra viena iš tų labai patrauklių krypčių, kuri kiekvienais metais sulaukia tūkstančių lietuvių, kurie atvyksta išbandyti savo gyvenimą šioje šalyje. Yra daug priežasčių, kurios skatina gyventi būtent Norvegijoje. Atskleisime kelias pagrindines, kurios galbūt padės jums žengti ilgai planuotą, tačiau vis nežengiamą žingsnelį.

Darbai Norvegijos šiaurėje

Norvegija yra ta šalis, kurioje labai aktyviai darbui pasirenkama ne centrinė šalies vieta, tačiau šiaurė, kur siūlomi darbai kiek sudėtingesni, reikalauja didesnės fizinės ištvermės ir panašiai, tačiau labai gerai apmokami, tad tai bene labiausiai žavi. Labai dažnai pasirenkami darbai ant naftos gręžinių. Siūlomi darbai suvirintojams, elektrikams ir statybininkams. Nors tokie darbai yra labai gerai apmokami, tačiau siūlome nepamiršti, kad jie gana rizikingi. Tokiu atveju reikia ne tik atsargiai dirbti, tačiau ir dirbti tik legaliai. Jeigu Jums yra siūlomas tokio tipo darbas ir žadama didesnė alga nei įprastai – jokiu būdu nesutikite, kadangi tik legalus darbas leis jaustis ramiai, kad iškilus kokiame nors nesklandumas jie bus greitai ir paprastai sutvarkyti.

Kodėl lietuviai renkasi Norvegiją?

Kadangi Norvegija yra labai išpuoselėta šalis, kuri tuo pačiu yra gana netoli Lietuvos, tai dažniausiai paskatina rinktis gyvenimą joje. Kai kuriems gyvenimas Norvegijoje būna tik labai trumpas gyvenimo periodas. Tuo tarpu kiti taip stipriai pamilstą šią šalį, kad joje ir lieka, mėgaujasi jos teikiamais malonumais.

  • Daugelis džiaugiasi, kad algos Norvegijoje yra labai patrauklios, tad čia galime ne tik dirbti ir gyventi, tačiau net ir papildomai uždirbti. Kadangi algos geros – tai viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl nusprendžiama išbandyti gyvenimą Norvegijoje.
  • Lygiai taip pat labai aktualios yra ir visos socialinės garantijos, kurios suteikia galimybę jaustis kur kas stabiliau. Paprasčiausiai žmonės svetimoje šalyje labai bijo įvairių nelaimių, tokiu atveju baiminasi, kad sveikatos apsauga gali „nesuveikti“. Visgi, jeigu visos įmokos bus tvarkingos – neiškils jokių problemų ir gausite reikalingą pagalbą.
  • Labai daug dėmesio skiriama darbo saugai, tad net ir dirbdamas pavojingomis sąlygomis jauskitės saugus.
  • Žinoma, Norvegija domina ne tik darbo perspektyvomis, tačiau akis labai džiugina ir gamta. Ypač lietuviams, kuriems neteko daug keliauti. Paprasčiausiai, Norvegija yra tokia didinga, tokia graži, tokia įspūdinga ir savotiškai žavi. Nieko keisto, kad daugelis kartą čia apsilankę nori grįžti ir vėl. Jeigu ne dirbti, tai bent jau ilsėtis.
  • Čia galima gana nesunkiai rasti gyvenamą vietą. Visiškai suprantama, kad tai vienas svarbiausių dalykų atsikrausčius į naują šalį. Net jeigu ir nemokate kalbos – tai padaryti yra įmanoma. Gal kiek sunkiau, tačiau norvegai yra labai atviri emigrantams ir tai dažniausiai labai džiugina.

Darbas Norvegijoje 2020

Kaip rasti darbą Norvegijoje?

Darbas Norvegijoje gali būti randamas keliais skirtingais būdais. Vienu atveju galima pasirinkti agentūrą, kuri padės surasti darbo vietą, sutvarkyti dokumentus ir tuo pačiu rasti gyvenamą vietą. Galima dar esant Lietuvoje daryti Skype pokalbius ir bandyti įsidarbinti dar tada, kol esate tūkstančius kilometrų nuo būsimos darbo vietos. Galiausiai, visada galima darbo ieškoti jau esant Norvegijoje, tačiau tokiu atveju siūlome nepamiršti, kad gyvenimas šioje šalyje yra gana brangus, kad reikia įvertinti savo santaupas bei tikslingai jas paskirstyti.

Tokia ta Norvegija. Ji įvairi, maloni, ji laukia lietuvių. Pabandykite, galbūt tai mus geriausias gyvenimo nuotykis.

Darbas Norvegijoje 2020

Kokia situacija Norvegijos darbo rinkoje 2020 metais? Iš esmės situacija išlieka gana panaši. Darbai statybose, žuvies, naftos ir kitoje pramonėje. Norvegijos įdarbinimo agentūros vis dažniau ieško specialistų, ne tik mokančių norvegų kalbą, bet ir turinčių labai konkrečių ir aukšto lygio kvalifikacijų. Vis daugiau lietuvių medikų, programuotojų ir kitų specialistų važiuoja dirbti į Norvegiją. Žinoma, tam būtinai (daugeliu atvejų) tenka išmokti ir kalbą, tačiau jau galima tikėtis net ne kelių, bet dešimties ir daugiau tūkstančių eurų atlyginimo per mėnesį.