Darbas NorvegijojePatarimaiDarbas Švedijoje 2020
Darbas Švedijoje

Švedija yra vienas patraukliausių taškų naujo gyvenimo pradžiai. Daugelis žmonių džiaugiasi, kad Švedija siūlo ne tik labai daug darbų, tačiau ir garantuoja visas socialines garantijas, kurios padės jausti stabiliai ir labai tvirtai stovėti ant kojų Jums dar neįprastoje šalyje. Jeigu esate susidomėjęs ir Jums atrodo, kad gyvenimas Švedijoje yra puikus spendimas – nurodysime Jums visą info, kurią turi žinoti kiekvienas planuojantis gyvenimą šioje Skandinavų šalyje.

Įsidarbinimas per agentūras

Asmenys, kurie niekada iki šiol nedirbo užsienyje arba tie, kurie nemoka kalbos, galvoja, kad įsidarbinimas per agentūrą visada yra geresnis pasirinkimas. Tam tikra prasme  – taip, kadangi nereikia dėl nieko suktis galvos. Daugeliui tai yra labai svarbu, kadangi nesinori investuoti energijos ten, kur ji neatrodys naudinga. Kiekvieno emigranto tikslas yra kuo greičiau pradėti dirbti ir dažnai kuo greičiau užsidirbti, tad kai viskas supaprastinama – siekis pagaliau realizuoti šiuos norus įgyvendinamas gana nesunkiai.

Darbas Švedijoje

Legalus darbas Švedijoje

Taip pat siūlome nepamiršti įvertinti ir to, kad Švedijoje, kaip ir kitose šalyse, visas socialines garantijas gausite tik tokiu atveju, jeigu dirbsite legaliai ir sumokėsite visas įmokas. Ir kol vieni tai puikiai supranta ir dirba tik įsiteisinę, tuo tarpu kiti galvoja, kad puiki pinigų sutaupymo galimybė yra nelegalus darbas. Deja, dažniausiai tai iššaukia priešingą rezultatą. Žmogus ne tik kad nėra saugus darbo vietą, tačiau tuo pačiu negauna jokių socialinių garantijų, galiausiai, ištikus nelaimei ligoninėje jis negaus reikalingo gydymo. Tokiu atveju visi sutaupyti pinigai, kurie gauti nelegaliai, gali būti išleisti mokant už medicininį gydymą. Akivaizdu, kad rizikos labai daug, tad kur kas geresnis ir paprastesnis variantas yra rinktis legalų darbą.

Ką dažniausiai dirba lietuviai Švedijoje?

Egzistuoja tam tikros tendencijos, kurias galima išskirti. Nors kiekvienas turi galimybę rasti gerą kvalifikuotą darbą, tačiau labiausiai dominuoja nekvalifikuotą darbą dirbantys lietuviai, kurie atvyksta į Švediją, kadangi nori kuo greičiau užsidirbti. Žinoma, švedai suteikia galimybę mokytis vietoje ir išmokus kuo daugiau – kilti karjeros laiptais. Taigi, jokio skirtumo, kokia yra Jūsų tautybė – visos tobulėjimo galimybės yra Jūsų rankose, tad pasinaudokite jomis.

  • Darbas fabrikuose yra vienas populiariausių būdų gerai uždirbti. Negalvokite, kad šis darbas yra kažkuo prastas. Tikrai ne. Emigrantai džiaugiasi, kad tam nereikia nei kalbos, nei kokių nors specialių įgūdžių, kadangi viską gana sėkmingai galėsite išmokti atlikti.
  • Taip pat vertinamas ir darbas žuvų fabrikuose. Suprantama, kad Švedijoje jokių žuvininkystės vietų yra labai daug. Taigi, nesunkiai rasite ir Jums labiausiai priimtiną vietą. Tiesa, norime akcentuoti, kad toks darbas tinka ne visiems. Ne visada malonu darinėti žuvis, galiausiai, ne visiems patinka tas nuolatinis kvapas.
  • Taip pat patogus ir dažnai pasirenkamas darbas statybose. Tačiau šis darbas jau reikalauja žinių ir gebėjimų, tad daugiausiai čia dirba tie, kurie atvyksta jau iš Lietuvos su tam tikrais įgūdžiais. Vėlgi, labai gerai, kad čia suteikiamos patrauklios kvalifikacijos kėlimo galimybės.
  • Kalbant apie kvalifikuotus darbus – Švedijos ligoninėse labai laukiamas personalas iš Lietuvos. Ypač mėgstamos ir labai samdomos lietuvių seselės, kurios dažnai pavadinamos vienomis darbščiausių moterų, kurios tik dirba. Moterys taip pat džiaugiasi, kad darbo metu įgija labai daug naudingos patirties, kurią vėliau galima pritaikyti Lietuvoje.

Darbas Švedijoje labai įvairus. Lygiai taip pat kaip ir gyvenimas šioje šalyje. Kadangi galimybės yra labai atviros – kiekvienas gali sau leisti pagauti savo laimės paukštį ir pagaliau išdrįsti gyventi taip, kaip visada labiausiai norėjo. Galbūt dabar yra Jūsų laikas, tad kodėl juo nesinaudojate?

Darbas Švedijoje 2020

Darbo rinka Švedijoje 2020 metais pernelyg nesikeičia. Šalyje ir toliau laukiami įvairių sričių darbininkai,vairuotojai, statybininkai. Kita vertus, dar labiau laukiami ir aukštos kvalifikacijos specialistai – medikai, informacinių technologijų guru, programuotojai ir kiti. Kalbos mokėjimas atveria kur kas platesnes galimybes Švedijos darbo rinkoje, nesvarbu, kokie jūsų darbiniai įgūdžiai bebūtų.