Darbas NorvegijojePatarimaiDarbas Vokietijoje

Vokietija – trečia pagal populiarumą šalis tarp ieškančiųjų darbo. Ji rikiuojasi po Didžiosios Britanijos ir Norvegijos, gerokai lenkdama kitas šalis. Ypač sparčiai darbas Vokietijoje išpopuliarėjo prieš keletą metų, kuomet buvo gerokai supaprastinta įsidarbinimo šioje šalyje tvarka užsienio piliečiams. Kokių darbų, uždarbių ir perspektyvų galima tikėtis Vokietijoje? Apie tai ir pakalbėkime.

Atlyginimai Vokietijoje

Minimalus atlyginimas Vokietijoje ilgus metus buvo nežinoma sąvoka. Darbuotojų ir darbininkų profsąjungos šioje šalyje stiprios, darbuotojų teisių paisoma, tad ir dėl algos susitarti su darbdaviu visada pavykdavo. Tik nuo 2015 metų oficialiai įvestas minimalus valandinis atlyginimo tarifas – 8,5 euro, tiesa, neatskaičius mokesčių. Mokesčių tarifas labai įvairus, priklauso ir nuo išsilavinimo, ir nuo šeimyninės padėties bei kitų faktorių. Galima tikėtis gauti maždaug 7 eurus į rankas, arba 1100 eurų per mėnesį.

Darbas Vokietijoje

Tokie atlyginimai – išties neblogi žiūrint iš Lietuvos perspektyvos. Verta paminėti, kad vidutinė darbininkų algą Vokietijoje siekia maždaug 2500 eurų, o aukštesnės kvalifikacijos darbuotojų perlipa ir 3000 eurų. Tiesa, tokie atlyginimai imigrantams nėra labai lengvai pasiekiami, reikalaujama ir išsilavinimo, ir patirties, ir reikiamų kvalifikacijų bei sertifikatų, nekalbant jau apie realius įgūdžius bei sugebėjimus. Labai svarbus faktorius – ir vokiečių kalba. Tikėtina, jog nemokėdami šios šalies kalbos karjeros joje ir nepadarysite, greičiausiai teks dirbti už minimalų ar jam artimą atlyginimą.

Pragyvenimas Vokietijoje

Gyvenimo išlaidos Vokietijoje ženkliai aukštesnės nei Lietuvoje, tačiau gerokai atsilieka nuo Norvegijos ar Švedijos. Tam tikrų maisto produktų galima rasti ir pigesnių nei Lietuvoje, nors vidutinės kainos tikrai aukštesnės. Gaminantis maistą patiems mėnesio išlaidos nebus labai didesnės nei Lietuvoje.
n24-600x65

Su būsto nuoma Vokietijoje gerokai sudėtingiau. Dažnai nuomotojai reikalauja rekomendacijų, išankstinio mokėjimo už kelis mėnesius į priekį, kartais naujai atvykusiems tenka kurį laiką pagyventi hosteliuose. Didesniuose miestuose, nekalbant jau apie Berlyną, nedidelių butų nuomos kainos prasideda maždaug nuo  600 eurų, norint kažko padoresnio, teks sumokėti ir 1000, ir daugiau eurų. Berlyne, ypač arčiau miesto centro, kainos vėl kitos.

Darbas Vokietijoje

Tačiau dauguma dirbančiųjų Vokietijoje čia atkeliauja per įdarbinimo agentūrą, kuri ne tik suranda darbą, tačiau pasiūlo ir būsto. Dažniausiai tenka dalintis kambarį su vienu ar dviem žmonėmis, virtuvę bei vonios kambarį dalinasi 6 – 10 žmonių. Bet viską atperka jau daug realesnės kainos, siekiančios apie 250 eurų per mėnesį. Jei dirbsite pas kokį nors ūkininką, galbūt pasiseks ir apgyvendinimas visai nekainuos.

Darbai Vokietijoje

Kaip jau minėta, dažniausiai Vokietijoje darbų ieškoma per įdarbinimo agentūras. Nesitikint daugiau labai daugiau nei minimalaus atlyginimo, tai yra apie 1100 eurų per mėnesį į rankas, dirbami paprasčiausiai nekvalifikuoti darbai – prie konvejerių fabrikuose, pakavimas, prekių surinkimas, įvairūs darbai žemės ūkyje. Moterims populiaru būti senyvo amžiaus žmonių slaugėmis. Gana dažnai dirbama ir vairuotojais – prekių išvežiotojais. Tokiam darbe jau galima tikėtis aukštesnio atlyginimo, kuris priklauso nuo padaryto darbo kiekio ir siekia maždaug 2000 eurų.

Turint išsilavinimą bei mokant vokiečių kalbą, šioje šalyje atsiveria išties nemažos galimybės. Šalis didelė, darbo rinka – taip pat. Aukštesnės kvalifikacijos darbai, reikalaujantys išsilavinimo ar specialių žinių, paprastai apmokami nuo 2000 eurų per mėnesį. Tačiau ir tai toli gražu neriba. Pavyzdžiui, iš Lietuvos į Vokietiją gana dažnai emigruoja medikai ar IT specialistai, pagrinde programuotojai, šioje šalyje uždirbantys maždaug nuo 4000 – 5000 eurų į rankas.

Darbai Vokietijoje

Žinoma, kvalifikuoti darbai neatsiejami nuo gero vokiečių kalbos mokėjimo. Kalbos mokėjimas pravers ir karjeros aukštumų nesiekiantiems. Net ir dirbant prekių sandėlyje ar fabrike ir mokant kalbą yra daug didesnė tikimybė būti paaukštintam iki skyriaus ar pamainos viršininko pareigų. Tai, savaime suprantama, ženkliai pakelia į algą. Taigi, investuoti į mokslus verta turbūt bet kokiu atveju.

Bet jei jūsų tikslas – tik sezoninis darbas, gaunant apie 1100 eurų per mėnesį ir per daug nesukant sau galvos – Vokietija tam puiki šalis. Belieka išsirinkti patikimą, geriausiai pažįstamų rekomenduotą įdarbinimo agentūrą, nusiteikti sunkiai dirbti, ne ytin patogiai gyventi ir – pirmyn.