Darbas NorvegijojePatarimaiFotografo paslaugos užsienyje

                fotografo paslaugos Kartais nutinka taip, kad tenka samdyti profesionalų fotografą būnant užsienyje. Ar tai būtų jūsų vestuvės, kurias nusprendėte atšvęsti tik dviese kurioje nors užsienio šalyje, ar planuojate svarbų vakarėlį, o gal tiesiog reikia nufotografuoti kokį kitą renginį. Progų naudotis fotografo paslaugomis gali būti ir yra daugybė. Tačiau, kas jei niekada neteko samdyti fotografo, tuo labiau, užsienyje? Duosime jums kelis patarimus, kaip tinkamai tą padaryti, į ką reiktų atsižvelgti ir kaip nepermokėti naudojantis fotografo paslaugomis svečioje šalyje.

                  Pirmiausia, svarbu išsirinkti tinkamą fotografą. Kas yra tinkamas fotografas? Tai toks, kurio fotografavimo stilius jums patinka. Šiais laikais, ko gero, visi profesionalūs fotografai turi savo internetines svetaines su portfolio. Ten galite pamatyti fotografo nuotraukų pavydžių, pamatyti, kokiu stiliumi jis fotografuoja ir apdoroja nuotraukas. Tuomet, išsirinkę, jums patinkantį fotografą, galite jam skambinti ir derėtis dėl kainos. Nemažai fotografų yra nustatę kainas už tam tikrą laiką, apdorotų ir atspausdintų nuotraukų kiekį. Greičiausiai gausite kelis pasiūlymus su kainomis ir galėsite apsispręsti. Tačiau neskubėkite, galbūt verta išklausyti dar kelių fotografų pasiūlymus ir tuomet jau derėtis? Juk fotografo paslaugos yra brangus dalykas ir nesinori permokėti. Tiesa, neprasidėkite su mažai patyrusiais fotografais, na nebent jei turi nuotraukų pavyzdžių iš panašių švenčių, kokias reikia fotografuoti ir jums.

                  Kalbant apie fotografo paslaugų įkainius, jie nei Lietuvoje nei, tuo labiau, užsienyje nėra maži. Galbūt verta apmąstyti galimybę samdyti fotografą iš Lietuvos jūsų šventei užsienyje? Jei šventė didelė, kaip vestuvės, apsvarstykite tokį variantą. Tiesa, jums kainuos laikas, kurį praleidžia fotografas keliaudamas į svečią šalį. Tačiau, jei gyvenate, pavyzdžiui, Osle, skrydis truks ne ilgiau nei važiavimas iš Vilniaus į Klaipėdą ir fotografas gali sutikti su tokiu pasiūlymu. Sužinoję vietinių fotografų darbo įkainius ir juos palyginę su lietuviškais, gerai paskaičiuokite, kas bus pigiau – ar samdyti vietinį fotografą ar atsivežti fotografą iš Lietuvos.

                  Užsakinėdami fotografo paslaugas, nepamirškite sudaryti sutarties! Ji apsaugo tiek jus tiek fotografą nuo nesusipratimų ir galimų nuostolių. Jei viską kuo konkrečiau sutarsite ir sudarysite aiškią sutartį, galėsite būti ramūs, kad gausite jums patinkančias nuotraukas, o fotografą norėsite samdyti dar ir dar ir galbūt net rekomenduoti ir savo draugams.