Oslas – Norvegijos sostinė ir didžiausias miestas. Čia gyvena apie 650 000 gyventojų. Oslas yra Norvegijos ekonomikos ir valdžios centras. Taip pat tai svarbus bankininkystės, pramonės, laivininkystės centras, svarbus savo uostu, per kurį vyksta svarbūs tarptautiniai pervežimai. Be abejo Oslas yra populiarus ir tarp keliautojų ir tarp norinčių užsidirbti. Tad ką verta žinoti apie Oslą ir ką verta jame nuveikti?

Oslo opera

Transportas. Osle galima keliauti tramvajais, autobusais ir metro. Keliaujant toliau gali tekti pasinaudoti keltais ir vietinio ar tarpmiestinio susisiekimo traukiniais. Bene patogiausias būdas įsigyti viešojo transporto bilietą – parsisiųsti specialią programėlę išmaniajam telefonui. Be to galima užsukti į Narvesen ar 7 eleven parduotuves ir įsigyti bilietą jose. Be to, metro stotyse galima rasti ir bilietų automatą. Bilietų sistema čia vieninga – vienas bilietas galios tiek metro, tiek autobuse, tiek tramvajuje. Bilieto kaina nemaža – 30 kronų už valandą važinėjimo. Už važiavimą be bilieto tektų pakloti apie 100 eurų. Verta žinoti, jog Osle ir apylinkėse egzistuoja transporto zonos, kuriose paprastas bilietas gali ir negalioti. Jei naudositės automobiliu, žinokite, jog daug kelių tiek Osle tiek Norvegijoje yra mokami. Degalų kainos didesnės nei Lietuvoje, bet nesiskiria du ar penkis kartus (kaip kitų produktų kainos).

Oslas

Susisiekimas oru. Aplink Oslą yra trys oro uostai. Rygge (patogus susisiekimas su Vilniumi pigiais Ryanair skrydžiais); Torpo (į Vilnių bene pigiausiai skraidina Wizzair); Gardermoen oro uostas (į Vilnių šiuo metu galima nuskristi su Norwegian Airlines). Visi oro uostai yra gana toli nuo pačio Oslo: Gardermoen – artimiausias, atstumas iki Oslo – 47 kilometrai; nuo Oslo iki Rygge – 66 kilometrai, na o tolimiausias yra Torpo oro uostas – 110 km nuo Oslo. Iš oro uostų į miestą paprasčiausia patekti traukiniu ar autobusu. Beje, iš kai kurių oro uostų galima keliauti tiesiai į kitus miestus, net esančius ne Norvegijoje. Pavyzdžiui, išlipę Rygges oro uoste, galite tiesiai į Geteborgą Švedijoje. Jei tai aktualu, verta pasidomėti konkrečiais maršrutais.
n24-600x65

Maistas. Su maistu Osle, kaip ir visoje Norvegijoje, kiek sudėtinga, jei esate pripratęs prie lietuviškų parduotuvių. Jau nekalbant apie tai, jog maistas čia kitoks ir galite nerasti jums įprastų produktų (pavyzdžiui, paprasčiausių varškės sūrelių), jo kainos išties didelės. Maždaug 4 – 5 kartus didesnės nei Lietuvoje. Maisto pasirinkimas – taip pat mažesni,s nei mes esame įpratę. Beje, daug maisto parduotuvių sekmadieniais nedirba, todėl maistu savaitgaliui reikia pasirūpinti iš anksto.

Lankytinos vietos Osle

.
Ką įdomaus galima nuveikti Osle? Žinoma, pramogų čia begalės, juk tai tikrai didelis miestas. Bet kas yra būdingo vien tik Oslui? Papasakosime apie kelias lankytinas vietas. Kon Tiki muziejus.Ar girdėjote istoriją apie Turo Hejerdalo kelionę balzos plaustu per Ramųjį vandenyną? Tai išties kvapą gniaužianti istorija apie žmogaus drąsą ir tikėjimą. Kon tiki muziejuje daugiausia yra laivų ir plaustų ir žinoma, tas pats plaustas kuriuo Turas Hejerdalas atliko savo žygdarbį.

Oslas

Kokia Skandinavija be Vikingų? Osle yra įsikūręs Vikingų laivų muziejus. Čia stovi ne vienas rekonstruotas vikingų laivas, vikingų darbo įrankiai, apyvokos daiktai. Beje, čia yra ir pusė išsilaikiusio tikro vikingų laivo.

Framo muziejus. Įkurtas garsaus keliautojo Fritjofo Nanseno ir jo laivo Framo garbei. Muziejuje galima išvysti restauruotą Framą, pamatyti kokius įrankius, buities reikmenis naudojo jo keliauninkai. Taip pat sužinosite kitų garsių keliautojų keliones.

Būdami Osle nepraleiskite progos susipažinti su miesto kultūra, tiek dabartine tiek senovine. Aplankyti unikalius muziejus bus išties vertinga patirtis ir įdomus laisvalaikio praleidimo būdas.

Oslo žemėlapis

 

Darbas Osle

Oslas –didžiausias Norvegijos miestas, turintis beveik 700 000 gyventojų. Tad nenuostabu, jog čia įsikūrusios didžiausios šalies įmonės. Esant didelei gamybai bei paslaugų teikimui, darbuotojų paklausa taip pat didelė. Tai miestas, kuriame rasti darbą nėra itin sunku. Priklausomai nuo darbo pobūdžio reikalaujamos minimalios ar geros anglų kalbos žinios.

Darbas Norvegijoje

Minusas tas, jog Oslas yra tikrai didelis, tad ne visada galima rasti darbo vietą šalia gyvenamosios vietos. Tad iš anksto reikia nusiteikti, jog į darbą greičiausiai teks važinėti. Kitas Oslo minusas – būsto kainos. Norint išsinuomoti butą ar namą Osle, teks pakloti daugiau nei kituose miestuose. Kuo arčiau centro – tuo nuoma brangesnė.

Darbo ieškoti lengviausia per ne vieną įdarbinimo agentūrą Lietuvoje ar internetinėse svetainėse. Jei jau esate Norvegijoje, jums pravers vietinės darbo rinkos svetainės bei laikraščiai. Interneto svetainių tikrai daug: aftenposten.no, gulesider.no, jobbportalen.no, aetat.no ir daugelis kitų. Populiariausias laikraštis, kuriame galima rasti darbo skelbimų ar pasiskelbti, jog pats ieškote darbo – Aftenposten. Žinoma, verta pavartyti ir ne tokius populiarius laikraščius – taip turėsite mažesnę konkurenciją.

Reklama: duomenų atkurimas