Vykstantiems gyventi ar dirbti į Norvegiją, žinoma, rūpi ir koks tos šalies klimatas. Dažniausiai žinoma, jog tai yra šiaurė, tad ir orai ten vėsesni nei Lietuvoje. Bet orus Norvegijoje lemia ne tik geografinė platuma, bet ir jūros įtaka. Taigi, kokie orai vyrauja didžiausiuose Norvegijos miestuose?

Orai Osle

Šalies sostinė ir bene populiariausias miestas tarp turistų ir atvykstančių į Norvegiją dirbti ar gyventi. Tai išties vėsesnis miestas nei, pavyzdžiui, Vilnius. Geriausiai dienos temperatūrą apibūdinantis rodiklis yra vidutinė maksimali temperatūra. Žiūrėdami į vidutinę maksimalią temperatūrą, žinosite, kokios maksimalios dienos temperatūros tikėtis vieną ar kitą mėnesį.

  Šilčiausi mėnesiai Osle yra birželis, liepa, rugpjūtis. Iš jų pats šilčiausias yra liepa, kai vidutinė maksimali temperatūra siekia 21,5 laipsnio Celsijaus. Tai reiškia, kad galite tikėtis ir  25 laipsnių šilumos, taip pat kaip ir 16. Bet vidutinė temperatūra svyruoja apie 21 – 22 laipsnius. Palyginimui, Vilniuje maksimali vidutinė oro temperatūra liepos mėnesį siekia 22,1 laipsnį. Kiti vasaros mėnesiai nežymiai, bet vėsesni. Ruduo Osle taip pat nežymiai vėsesnis nei Vilniuje, temperatūra siekia apie 9 laipsnius spalį ir 3 laipsnius lapkritį. Žiemą, dažnai būna minusinė temperatūra, tačiau nedidelė. Vidutinė dienos temperatūra sausio mėnesį siekia -4.3 laipsnius (šilčiau nei Vilniuje). Orų Osle grafikas pavaizduotas žemiau. Orai Osle Verta paminėti jog kritulių Osle iškrenta daugiau nei Vilniuje. Lietingiausi mėnesiai – rugpjūtis, rugsėjis, spalis. Mažiausiai kritulių iškrenta pirmaisiais metų mėnesiais. Beveik du trečdalius laiko Osle būna debesuota, tad saulės šviesios čia mažiau nei Lietuvoje.

Orai Bergene

Tai antras pagal dydį miestas Norvegijoje. Pirmas dalykas, kurį verta paminėti kalbant apie Bergeno orą, tai lietus. Lietaus čia būna apie 4 kartus daugiau nei Vilniuje! Šis miestas gyvenimui tiks, jei nesate itin priklausomas nuo orų sąlygų. Mat ne vienam čia atvažiavusiam gali kilti depresija tiesiog dėl nepakankamo kiekio saulės šviesos. Bergenas yra netoli atviros jūros, kuri čia neša vėją ir kritulius. Maždaug 200 dienų per metus yra lietingos.

Temperatūra Bergene žemesnė nei Osle. Vasarą vidutinė maksimali temperatūra siekia beveik 21 laipsnį. Taip pat ir lietaus vasarą Bergene galima tikėtis du kartus daugiau nei Vilniuje. Lietingiausi mėnesiai – rugsėjis, spalis, lapkritis. Temperatūra žiemos mėnesiais dažniausiai nenukrenta žemiau nulio. Esant tokiam dideliam kritulių kiekiui, teks priprasti, jog mieste visuomet drėgna, vidutinė oro drėgmė svyruoja apie 80 %.
n24-600x65

Orai Stavangeryje

Stavangeris – trečias pagal dydį Norvegijos miestas. Tai piečiausias miestas iš jau minėtų. Kritulių čia iškrenta dvigubai mažiau nei Bergene, bet vis tik dvigubai daugiau nei Vilniuje. Nors lietaus ir daug, bet saulės ne ką mažiau nei Vilniuje.

Nors būdamas piečiausias iš minėtų miestų, Stavangeris yra ir vėsiausias. Vidutinė maksimali liepos temperatūra siekia tik 18 laipsnių. Pavasarį šalta, tik gegužės mėnesį temperatūra pasiekia 15 laipsnių. Žiemą galima tikėtis temperatūros svyravimų apie nulį. Daugiausiai lyja Stavangeryje rudens mėnesiais, mažiausiai – vėlyvą pavasarį.

Matomai temperatūra šiuose Norvegijos miestuose svyruoja mažiau nei Lietuvoje. Nors vasaros nėra karštos, bet ir žiemos nėra itin šaltos. -10 laipsnių šiuose miestuose yra gan retas reiškinys. Atskirai verta paminėti ir dienos trukmę. Kadangi šie miestai yra šiauriau nei Lietuva, ta ir dienos trukmė vasarą čia ilgesnė, o žiemą trumpesnė nei pas mus.

Kitas dalykas, ne toks svarbus, bet malonus yra šiaurės pašvaistė. Tai privalumas gyvenant šiaurėje. Pasitaikius giedrai žiemos nakčiai pašvaistę galima išvysti pažiūrėjus į dangų šiaurinėje pusėje. Vasarą tą pamatyti kiek sunkiau, nes dienos yra ilgesnės, todėl ilgai reikia laukti kol sutems.